Strona główna / O serwisie

Proste przepisy kulinarne dla początkujących

 

Nie masz zbyt dużego doświadczenia w kuchni? Masz ochotę na coś nowego i smacznego? Chcesz zrobić wrażenie na bliskiej osobie? Szukasz przepisów szczegółowo i zrozumiale opisanych? Jeśli tak, to ten serwis jest dla Ciebie!

 

Skąd pomysł?

Często przyjaciele i znajomi proszą mnie o przepisy przygotowanych przeze mnie potraw. Mam z tym duży problem - po pierwsze często gotuję na wyczucie: nie patrzę na zegarek, nie używam wagi, wprowadzam spontaniczne modyfikacje. Po drugie drugie, w trakcie spotkań towarzyskich wolę poświęcić czas na rozmowę, a nie na żmudne odtwarzanie przepisów, ze wszystkimi niuansami i radami.

Postanowiłem zatem zapisywać przynajmniej niektóre swoje przepisy i dokładnie dokumentować przygotowanie potraw. Zdecydowałem się też podzielić tym materiałem nie tylko z przyjaciółmi, ale ze wszystkimi, którzy zechcą odwiedzić mój serwis i wzbogacić swoje menu.

 

Dlaczego krok po kroku?

Wszystkie przepisy przygotowywane są przede wszystkim z myślą o osobach, które mają małe doświadczenie w kuchni. Staram się być precyzyjny i drobiazgowy, tak by ułatwić przygotowanie nawet trudniejszych potraw.

Uważam, że ktoś doświadczony bez problemu pominie podstawowe rady, dzięki nim natomiast osoba początkująca bez stresów i wątpliwości przygotuje każde proponowane przeze mnie danie.

 

Dlaczego warto skorzystać?

Wszystkie przepisy są prawdziwe, sprawdzone i opracowane przeze mnie. Są dokładnie i drobiazgowo opisane krok po kroku, a wszystkie zdjęcia ilustrują prawdziwy proces przygotowania dań. Wszystkie zdjęcia tytułowe (gotowych dań) są prawdziwe i przedstawiają końcowy efekt danego przepisu. To oznacza, że korzystając z tego serwisu możesz przygotować dania dokładnie takie jak na zdjęciach.

Wszystkie potrawy tworzę z pasją, dla moich bliskich i dla siebie. Wiem, że z jedzenia i gotowania można czerpać wielką przyjemność, nawet w środku przepełnionego obowiązkami tygodnia.

Staram się gotować zdrowo, w swoich przepisach polecam dobrej jakości składniki.

 

O autorze

Serwis ten poświęcony jest gotowaniu, a nie promocji mojej skromnej osoby. Bardzo cenię sobie prywatność, zatem dzielę się jedynie moim doświadczeniem kulinarnym, a nie informacjami o sobie.